Rapsodija Jadrana na Škveru

Vaterpolisti Jadrana opravdali su  ulogu favorita u prvom meču  finala Plej ofa  prvenstva Crne Gore. Večeras na Škveru pobijedili su Primorac,  ubjedljivim rezultatom 11:5 (3:2 ,3:0, 1:2,4:1)

Trijumf  izabranika  Petra Radanovića nije bio iznenađenje, ali očekivao se jači otpor ekipe iz Kotora. Rezultat u prvoj četvrtini bio je u egalu. Primorac je na startu vodio 2:1, a zatim stao. Domaći sastav poslije prvog poluvremena imao kapital od 5:2, pa su Martin Gardašević i saigrači mogili da igraju rasterećeno. Čak 16 minuta Primorac nije postigao gol   i  poraz  u Herceg Novom za tim  Ranka Perovića bio je neminovan.

Razlika u korist Jadrana bi vjerovatno bila i veća da na golu Primorca nije bilo  dobrog Aleksandra Kralja. Siguran je bio i golman šampiona  Darko Đurović koji je odbranio više teških lopti među kojim i peterac Marku Mršulji.

Najbolji strijelac bio je Đuro Radović 3, Danilo  Radović i Pavel Kalturin postigli su  po 2, Jovan Vujović, Uroš Vučurović, Matija Sladović i Danilo Stupar po gol. Za ekipu Primorca Marko Mršulja dva, Bojan Paunović, Balša Vučković i Srđan Janović po gol.

Druga utakmica na programu je 1. maja  na bazenu “Zoran Gopčević“ u Kotoru. Treći susret igra se 4. maja  na Škveru. Prvak Crne Gore je ekipa koja prva postigne tri pobjede.