PRIMORJE PONOVO BOLJE OD ABA LIGAŠA

Košarkaši Primorja 1945, u utakmici 16. kola Prve A MKCL savladali su u Podgorici ekipu SC Derbi rezultatom 62:68, po četvrtinama 21:20, 18:10, 14:22, 9:16 i tako ABA ligašu nanijeli još jedan poraz, treći u sezoni, drugi u međusobnim susretima.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj borbi. Domaći su ostvarili prednost u drugoj, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 39:30.

U nastavku sjajnu igru prikazao je raspoloženi Todor Komlen sa 9 poena za manje od osam minuta igre. Novljane su do pobjede doveli trojkama u četvrtom periodu utakmice Micović, Bjeletić i Kovačević.

Najefikasniji u ekipi Zorana Todorovića bili su Micović i Bjeletić sa po 15 poena, Kovačević je postigao 13. Kod domaćih istakli su se se Zoran Vučeljić sa 19 poena, Zvonimir Ivišić sa 16, Viktor Vujisić i Tomislav Ivišić postigli su po 7 poena. Novljani nakon 16 odigranih kola imaju skor od osam pobjeda i isto toliko poraza. Naredni meč na programu je u subotu, 1. aprila u Sportskom centru protiv ekipe Lovćena.