Primorje bolje od Mornara u Baru

Košarkaši Primorja 1945 ostvarili su važnu pobjedu na gostovanju u Baru u susretu 7. kola Prve muške košarkaške lige.
Uprkos brojnim povredama, Novljani su pokazali karakter i savladali Mornar Barsko zlato rezultatom 83:74.

Nakon ravnopravnog prvog poluvremena, izabranici Zorana Todorovića su meč prelomili u trećoj dionici,koju su riješili u svoju korist rezultatom 23:15. Do kraja meča, ekipa Primorja je samo održavala prednost, za konačnih plus devet.

-Veoma bitna pobjeda za nas, da igrači vrate poljuljano samopouzdanje. Ušli smo veoma lagano uz veliki broj izgubljenih lopti. U nastavku smo pokazali karakter, prije svega u odbrani i postigli lake poene u napadu, što nam je i donijelo prednost i na kraju zasluženu pobijedu. Pozivam navijače da dođu u što većem broju u nedjelju, kada u Sportskom centru Igalo dočekujemo Sutjesku iz Nikšića, poručuje strateg Primorja Zoran Todorović.

Kod Primorja, Stefan Glogovac je postigao 23 poena, 22 je dodao Ognjen Mićović, dok je Veselin Kovačević ubacio 16.

Kod Barana 19 poena postigao je Lazar Radetić, Luka Kovačević 17, a Marko Vesković 15.

Sutjeska iz Nikšića u ovom kolu je doživjela prvi poraz u šampionatu, nakon pet pobjeda. Bolja je bila ekipa Milenijuma iz Podgorice 89-81.

Tabela: Podgorica, SC Derbi i Sutjeska po 11, Primorje 1945 i Lovćen 1947 po 10, Dečić, Teodo, Milenijum, Mornar Barsko zlato po devet, Jedinstvo 1950 i Danivgrad po osam bodova.

U narednom 8. kolu, Primorje dočekuje Sutjesku iz Nikšića. Utakmica se igra u nedjelju u SC Igalo, sa početkom u 20.30.