Јадран и Приморац настављају трку у Купу

Вечерас је био на програму четврто коло лигашког дијела Купа Црне Горе. Јадран је на  Шкверу побиједио Катаро 14:10 (5:3, 3:3,4:1 2:3) и обезбиједио пласман за велико финале са Приморцем вјероватно у Подгорици.

Била је то скоро рутинска побједа екипе Петра Радановића. Сусрет у којем је тренер Јадрана често ротирао и дао распоред и минутажу готово свим играчима. Расположени Радовићи Данило и Василије уз повратника Јована Вујовића  нијесу дозволи екипи из Котора да угрози предност домаће екипе из првог полувремена. У редовима Катара блистао је Душан Милаш који је чак шест  пута савладао Дарка Ђуровића и свој тим  довео у зону могућег преокрета (13:10). Ипак, Данило Радовић својим трећим голом отклонио је евенталну трку за прикључење и изненађење на Шкверу.

Стријелци за Јадран: Данило Радовић, 3, Василије Радовић, Вујовић, Сладовић и  Стевовић по 2, Мускат, Кхалтурин и Вукићевић по гол.

Стријелци за Катаро:Милаш 6,Вичевић, Васовић, Никаљевић и Марковић по гол.

У другој утакмици овог кола у Будви Приморац је побиједио Будву 15:9 ( 4:2, 5:2, 3:3, 3:2)

Пласман :Јадран и Приморац по 10,Будва 3 и Катаро без бодова.

У петом колу у петак 9. децембра играју Јадран-Приморац и Будва –Катаро.