Poraz Igala u bokeljskom derbiju

Fudbaleri Igala poraženi su 1:0 od Bokelja u poslednjem 9. kolu prvog kruga  Druge fudbalske lige. Poslije poraza u Beranama sa bijele tačke prošle srijede i juče je hercegnovski drugoligaš izgubio bodove, ovog puta kući, u bokeljskom derbiju, na isti način.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena, uz obostrane šanse rivala, u 12. minutu Argentinac Kordoba  je uzdrmao stativu gola Stefana Spasojevića. Jovan Popović je u 19. minutu odlično šutirao, a golman Aleksandar Kulinović brani. Golman gostiju odlično je odbranio u 36. minutu šut Nemanje Vlahovića, a dva minuta kasnije Kordoba pa Luka Bulatović su u šansi ali bez rezultata.

U nastavku utakmice Igor Vukčević je u prilici za vođstvo gostiju ali lopta je otišla pored domaćeg gola. U 49. minutu Spasojević brani šut Petoviću, a u 63. minutu stiže i trenutak odluke. Poslije kontakta Stefana Dajevića u svom kaznenom prostoru sa rezervistom Petrom Čavorom, sudija Nikola Volđević iz Podgorice pokazao je na bijelu tačku, a penal  je u pogodak i veliku radost  fudbalera Bokelja pretvorio  Jovan Popović. Dva minuta kasnije, posle isključenja Vlahovića, Igalo ostaje sa igračem manje i bilo je jasno da će tim trenera Ivana Brnovića teško uspjeti da izbjegne poraz.

Do kraja utakmice Igalo ima incijativu, ali nema realizatora da izjednači rezulat, a o preoketu rezultata i pobjedi nije moglo biti ni govora

Ostali rezultati 9. kola:

Grbalj – OFK Mladodt DG 2:3, Nikšić – Berane 0:2, Zeta – Otrant Olimpik 2:0,  Podgorica – Kom 0:1.