ODBOJKA: VELIKI PODVIG ALBATROSA U DERBIJU

Odbojkašice Albatrosa trijumfovale su u derbiju 15. kola Prvenstva Crne Gore   pobjedivši u Sportskom centru Igalo prvaka i lidera ekipu „Luka Bar“ 3:1 (25:19, 25:19, 20:25, 25:23) i tako upisale prvu pobjedu protiv gošći iz Bara koje su važile za favorita.

Timovi su odmjeravali snage tokom čitavog prvog seta da bi u drugom dijelu prve dionice, odbrana domaćih bila na visini zadatka i poveli su sa 1:0. I u drugom setu Albatros je bio siguran i na krilima Natalije Obradović, Aleksandre Šćekić i Milane Samardić-Pecelj, izborio je nekoliko set lopti dovoljnih za vođstvo od velikih 2:0. Luka Bar je u trećem periodu  suvereno vladala terenom dok je ekipa Branke Obradović ispala iz napadačkog ritma i ovaj set je pripao gostima. Igra poen za poen, obilježila je i četvrti set. Domaći su imali više nerava i sasvim zasluženo slavili.

Poene za Albatros su postigli: Natalija Obradović 19, Aleksandra Šćekić i Milana-Samardžić-Pecelj po 14, Anđela Kukobat 11, Nikolina Lisičić 5, Ilinka  Samardžić-Pecelj 3 i Jelena Bijelović 1 poen. Protivnik je imao  28 grešaka.

U ekipi Luka Bar daleko najuspješnija je bila reprezentivka Dušanka Petrović sa 24, Maja Raičević 15, Mia Martinović 8, Iva Pepđonović 7, Tamara Vukoslavčević 4 i Milica Radišić 2 poena. Protivnik je imao 26 grešaka.

U narednom kolu, 19. febrara, Albatros gostuje u Bijelo Polje ekipi Jedinstvo.