Odbojka: “Herceg Novi” prejak za Norvežanke

ŽOK “Herceg Novi”, lider EPCG Superlige Crne Gore bez izgubljenog seta, po istom receptu je sinoć započeo nastup na međunarodnoj sceni, u šesnaestini finala Čelendž  kupa, pobjedivši maksimalnim rezultatom norveški BK “Tromso” 3:0 (25:9, 25:10, 25:10).

Tanja Bokan  i njene saigračice su za manje od 50 minuta savladale gošće sa sjevera Norveške, koje ni u jednom setu nisu bile ni blizu Novljankama.

U prvom setu odbojkašice “Tromsa” postigle su samo 9  poena, a zatim je uslijedila serija domaćih. I u drugom i u trećem dijelu utakmice igračice trenera Milorada Krunića bile su sigurne u bloku, a  sjajne u napadu, pa su debitanti na evrosceni iz Herceg Novog bez većih problema došli do trijumfa.

Oko 1000 ljubitelja odbojke na tribinama Sportskom centru Igalo uživalo je, ne toliko u kvalitetnom meču, koliko u sigurnosti djevojaka koje nose dres  kluba “Herceg Novi”, i  koje će sigurno u drugom kolu protiv “Asteriks Beverena”, predstavnika Belgije, imati šta da pokažu.

U pobjedničkom timu najbolja je bila Diana Balai sa 12 poena, Milena Burzanović je dodala 11, Tanja Bokan  9, Lea Boban 8, Polina Liutikova 6 i Daria Čabonenko 4 poena. Norvežanke su imale 25 grešaka, a kod gošći je najbolja bila Ingrid Rones sa 5 poena.

Revanš susret je na programu već večeras, takođe u Sportskom centru Igalo u 19:00 sati, a domaćin ovog meča je ekipa BK “Tromso” iz Norveške.