ODBOJKA: DRAMATIČNA ZAVRŠNICA PRIPALA NOVLJANKAMA

Odbojkašice Albatrosa nastavile su sa pobjedama u nastavku prvenstva. Sinoć u okviru 11 kola Prve lige u Sportskom centru Igalo djevojke Branke Obradović pobijedile su Jedinstvo iz Bijelog Polja 3:2 (25:27,25:12, 25:23, 20:25,12:11).

Ekipi Jedinstva pripao je prvi set, a potom je Albatros preokrenuo rezultat i poveo sa 2:1 u setovima. Bjelopoljke su izjednačile i izborile peti set. Utakmica je prelomljena pri rezultatu 12:11 za Novljanke, kada su domaće osvojile vrlo važan poen u kojem je viđeno sve ono što odbojku čini tako uzbudljivom. Albatros je dobio peti set rezultatom 15:12. Blistale su Milica Tufegdžić i Milana Samardžić Pecelj sa po 22 poena, dok je Aleksandra Ćirović imala učinak od 14. poena. U gostujućem sastavu Mileva Magdelinić je osvojila 28 poena i bila najbolji poenter čitavog kola. Gordana Madžgalj 14, a Dragana Rakočević i Isidora Jevrić po 10 poena.
Ostali rezltati ovog kola: u barskom gradskom i derbiju šampionata, Galeb je savladao Luku Bar 3:1. Luka Bar je samo u prvom setu odigrala na nivou lidera, dok je sve ostalo bilo u znaku za novu polusezonu pojačanog Galeba.
U podgoričkom gradskom derbiju Morača je opravdala ulogu favorita protiv Budućnosti i zabilježila sigurnu pobjedu, 3:0. Gimnazijalac je kao gost pobjedio domaću ekipu Mediterana 3:2. Gimnazijalac je dobio dva seta (25:18, 25:21) Budvanska ekipa se vratila i izjednačila (25:19, 25:13). Ipak, za preokret nije imala snage pa su Kotoranke peti set dobile rezultatom 15:13. Gimnazijalac je predvodila Anastasija Krgović sa 14 poena, dva manje postigla je je Aleksandra Mališić, Marija Stanišić je upisala 10, a Danijela Kilibarda 8. Domaćem Mediteranu nije pomoglo ni to što je ukupno osvojio više poena od protivnika, pa ni to što je Vanja Matunović bila najbolja poenterka susreta (26). Po 15 poena upisale su Sofija Radenović i Anastasija Kovačević.U ovom kolu slobodan je bio Rudar (Pljevlja).
Narednog vikenda u 12. kolu Albatrost gostuje u Podgorici ekipi Morače, a Gimnazijalac u Kotoru dočekuje Rudar.