Mikulić sutra u Larnaki za bronzanu medalju

Немања Микулић/ архива

U Larnaki je u toku turnir Serije A, Svjetske Karate federacije na kojem nastupaju i četvorica crnogorskih karate reprezentativaca, koji su o trošku svojih klubova otišli na Kipar.

Juče prvog dana takmičenja Nemanja Mikulić član karate kluba Bijela (u kategoriji do 75 kg) u konkurenciji senior imao je pet od mogući 6 borbi, 4 je dobio i jednu izgubio. U prvom kolu bio je slobodan. U drugom kolu pobjedio je Poljaka Maceja Draževskog 8:1. U trećem kolu bio je bolji od Holanđanina Arianta Budurija 8:0. U četvrtom kolu je pobjedio Olega Kinaša iz Ukrajine 7:0. U petom meču je bio bolji od Šundžija Suzukija iz Japana 4:0. U šestom kolu jučerašnjeg programa je poražen od Iranca Bahmana Asgarija Gončeha 3:1.U borbi za treće mjesto i bronzanu medalju Nemanja Mikulić boriće se sutra protiv Japanca Taik Kataoka.

Poslije nedavnog turnira u Atini ovo je drugi Mikulićev turnir za bodove za svjetsku rang listu, gdje je cilj pokušati da se stigne među 32 takmičara koji će se naći na Svjetsko prvenstvo.