KOŠARKA: GALEBOVI KROZ BARAŽ TRAŽE PUT NA ZAVRŠNICU PRVENSTVA CRNE GORE

Košarkaši barskog Mediterana plasirali se na završni turnir pionira, dok će domaći KK Galeb šansu za prolaz u završnicu tražiti kroz baraž u utakmicama protiv drugoplasiranih ekipa iz srednje i sjeverne regije, odnosno Sutjeskom iz Nikšića i Jedinstvom iz Bjelog Polja. Drugi tim iz Herceg Novog, KK AS završio je ovogodišnje nastupe u Ligi mladih.

Odlična košarka prikazana je u Sportskom centru Igalo. Košarkaši Galeba u prvom meču savladali su ekipu Budve rezultatom 75:56, po četvrtinama 19:10; 24:15; 18:9; 14:22. Najefikasniji u ekipi domaćih bio je Luka Šumar sa 21 poenom, Strahinja Čepić upisao je 14, Vuk Ivelja 13, Vukašin Ivanov 12,  Đuro Seferović, Nenad Knežević i Boris Drecun po 4, Marko Bogdanović 2 i Petar Vukičević 1 poen. Doprinos pobjedi pružili su Bogdan Želalić, Petar Gudeljević, Borivoj Adžić, Viktor Grle i Filip Stanković.

Košarkaši AS-a, međutim, poraženi su u prvom meču od ekipe Mediterana rezultatom 85:59, po četvrtinama 25:14; 24:14; 19:15; 20:15.

U finalnoj utakmici prikazana je prava košarkaška poslastica između Galeba i fenomenalne ekipe Mediterana iz Bara.

Od samog početka vođena je velika borba, brza košarka, visokog intenziteta, sa puno raspoloženih igrača na obje strane. Ono što je dodatno krasilo ovaj meč jeste da se iz ove dvije ekipe 6 ili 7 igrača nalazi na spisku pionirske reprezentacije.

Mediteran je veoma kvalitetno otvorio utakmicu i sa par odličnih šuteva sa distance stvorio početnu zalihu 12:19 nakon prvih 10 minuta. Galebovi su na momente prilazili i na 2 ili 3 poena zaostatka, da bi se na odmor otišlo rezultatom 32:42 u korist Barana.

Drugo poluvrijeme je pružilo i pravi mali „šuterski obračun“ u kojem su Novljani uspjeli ponovo da uhvate priključak nakon par pogođenih trojki, ali je nedostajalo malo koncentracije i mirnoće da se utakmica uvede u neizvjesnu završnicu.

Na kraju 63:74 u korist odlične ekipe Mediterana, koja je ovom pobjedom prošla direktno na finalni turnir prvenstva Crne Gore.

Za ekipu Galeba strijelci su bili: Čepić sa 25 (jedna trojka), Ivelja 17, Šumar 9 (tri trojke), Ivanov 6 (dvije trojke), Lazović i Seferović po 4 , a pratili su ih odlični Drecun, Gudeljevic, Vukčević, Želalić, Adžić i Kneževic .

Kod ekipe Mediterana istakli su se sjajni Komnenović sa 30, Stanković i Kovačević sa po 12 i Nikezić sa 7 poena.