Karatisti Bijele uspješni u Bugojnu i Postojni

Karatisti Bijele bili su proteklih dana učesnici dva turnira u Bugojnu i Postojni. Na jakom internacionalnom turniru „Postojna open 2023“, na kojem su učestvovala 523 takmičara iz 67 klubova iz Srbije, Crne Gore, Austrije, Mađarske, Hrvatske i domaćina Slovenije, takmičari Slađana Mikulića osvojili su 9 medalja.

Prva mjesta i zlatne medalje pripale su: Nemanji Mikulić u seniorskoj konkurenciji do 76 kg i open kategoriji za seniore u kategoriji do 84 kilograma, kadetu Nenadu Đuričiću u kategoriji do 70 kg i Luki Barjaktarović za U12 uzrast u kategoriji do 35 kilograma.

Srebrne medalje osvojili su kadeti Lazar Gardašević u kategoriji do 57 kg i Aleksa Bjelanović u kategoriji do 30 kg za U10.

Bronzane medalje pripale su u juniorskoj konkurenciji Lazaru Gardaševiću u kategoriji do 61 kg i Petru Mikuliću u kategoriji do 30 kg u konkurenciji U10. Ovi rezultati na gostovanju u Sloveniji ekipi Bijele donijeli su ekipno četvrto mjesto u generalnom plasmanu.

Dan ranije karatisti Bijele učestvovali su na turniru „Futur kup“ u Bugojnu, u konkurenciji 468 takmičara iz 41 kluba iz Crne Gore, Hrvatske i Bosne i Hercegovine osvojili su 4 zlatne 2 srebrne i 2 bronzane medalje.

Prva mjesta i zlatne medalje su osvojili: kadeti Lazar Gardašević u kategoriji do 57 kg i Nenad Đuričić u kategoriji do 70 kg, kao i pioniri Petar Mikulić u kategoriji do 30 kg i Luka Barjaktarović u kategoriji do 35 kg za 2013. godište.

Srebrne medalje pripale su Stefanu Koprivici u kategoriji do 35 kg za 2013. godište i Aleksi Bjelanoviću za uzrast za 8-9 godina u kategoriji do 26 kg.

Treća mjesta i bronzane medalje osvojili su Stefan Koprivica u kategoriji do 30 kg za 2012. godište i Pavle Kašćelan u kategoriji do 26 kg za uzrast od 8-9 godina.