“Jadranu” pobjeda, “Savoni” četvrtfinale Evro kupa

Vaterpolisti “Jadrana” večeras su u Trebinju, u revanš meču osmine finala Evro kupa, savladali italijansku “Savonu” 13:12 (3:4, 2:2, 5:3, 3:3). Gardašević i sagrači nisu uspjeli da nadoknade minus od šest golova iz prvog susreta, ali su na dostojan način završili nastup na evropskoj sceni za ovu sezonu.

Momci trenera Petra Radanovića su u prvom meču u Italiji poraženi 16:10, najavljivali su borbu do poslednjih atoma snage, najavljivali su pobjedu, a potajno se nadali čudu.

Međutim, Bogdan Đurđić i saigrači su odlično otvorili utakmicu, vodili 2:0, dobili prvu četvrtinu 4:3, a na poluvremenu rezultat je bio 6:5 za “Savonu”. Razlika iz Ligurije je bila nedostižna, ali vaterpolisti “Jadrana” su u preostalih 16 minuta večerašnje utakmice potvrdili da zaslužuju evropsku scenu i dokazali da mogu da se nose i sa budžetski kvalitetnijim sastavima. Poveli su u drugom minutu treće četvrtine i najavili uzbuđenja na kraju ovog dvomeča sa italijanskim predstavnikom. Na svaki gol šampiona Crne Gore, “Savona” je imala odgovor, prije svega zahvaljujući centrima Lorencu Bruniju i Nikolu Rokiju koji su bili preveliki teret za bekove tima sa Škvera.

Golovima Jovana Vujovića i Ivana iz peterca, “Jadran” vodi 12:10. “Savona” je sa igračem više smanjila na 12:11 preko Balaža Erdeljija. Do kraja je postignut po jedan gol na obje strane i susret na bazenu na Abazovini je završen.

Strijelci za “Jadran”: Ivan Nagaev četiri, Jovan Vujović tri, Uroš Vučurović i Lazar Vukićević po dva, Danilo Radović i Matija Sladović po jedan. Najefikasniji u sastavu “Savone” bili su Lorenco Bruni sa tri, Bogdan Đurđić i Nikolo Roki sa po dva gola.

“Jadran” je sezonu počeo u Ligi šampiona, ali se nakon grupne faze preselio u Evropa kup, a sve utakmice kao domaćin igrao je u Trebinju.

“Jadran” je završio evropsku priču, osvojio je trofej u Kupu Crne Gore, a sada se okreće obavezama  u domaćem prvenstvu i sve snage usmjerava ka osvajanju titule prvaka Crne Gore, koja donosi mjesto u Ligi šampiona za narednu sezonu.

Prva domaća obaveza Martina Gardaševića i sagrača je derbi susret 3. kola Prvenstva sa “Primorcem” 3. aprila na Škveru.