JADRAN SA POZICIJE DVA U DOIGRAVANJU ZA TITULU

Vaterpolisti Jadrana nastavili su pobjednički niz u zaostalim utakmicama II kruga prvenstva Crne Gore. Posle Budvanske Rivjere (14:5) sinoć su u Budvi pobjedili ekipu kotorskog Katara 8:6 (0:1,2:3:1 2:2).

Do očekivanog trijumfa ekipa trenera Petra Radanovića došla je teže od očekivanog. Tačnije, za ovaj tim dvije uzastopne utakmice u dva dana  su napor koji se morao odraziti na igru i rezultat. “Domaći“, predvođeni Markom Mršićem, su u prvom poluvremenu igali egal sa zvaničnim šamponom. Tek u drugoj četvrtini Jadran je izjednačio golom mladog Jovana Vujovića. Zatim se igralo gol za golom. Mršić je ponovo doveo Kataro u prenost, zatim je Banićević izjednačio. Jadran je potom odmakao rivalu sa dva uzastopna gola Averke i golovima Davida Stevovića i Luke Murišića na 7:3. Popović je prekinuo seriju ekipe sa Škvera i tada je bilo 7:4. Najefikasniji u timu Jadrana ponovo je duplirao prednost bilo je 8:4. U finišu „akademičari“ su sa dva gola Mršića i Milića, poraz svoje ekipe učinili podnošljivim.

U preostalom zaostalom meču u subotu derbi se igra u Igalu a rivali su Jadran i Primorac, koji je bez poraza i obezbjedio je prvo mjesto u plej ofu.

Posle večerašnje utakmice jasno je da će u polufinalu plej ofa 15. aprila igrati Primorac i Kataro, odnosno Jadran – Budvanska Rivijera.

Plasman pred poslednji zaostali susret: Primorac 15, Jadran i Budvanska Rivijera po 9 i Kataro bez bodova.