Jadran ispustio prednost u Beogradu

Izabranici Živka Gocića, vaterpolisti Novog Beograda, pobjedili su Jadran iz Herceg Novog 15:13 (4:3, 3:3, 4:5, 4:2), te nastavljaju borbu za osvajanje trofeja u Regionalnoj ligi, iako su morali da se namuče kako bi stigli do cilja.

Vaterpolisti Jadrana su odigrali odlično na startu trećeg kruga  za plasman od prvog  do petog mjesta Premier ligi, ali su izgubili protiv velikog favorita. Tim sa Škvera dugo je imao prednost i namučio je šampiona Srbije. Martin Gardašević i saigrači držali su meč u egalu, vodili su u završnici treće četvrtine 10:9 i 11:10. Početkom četvrte četvrtine, Perković i Jakšić su preokrenuli rezultat za 13:11, Holod je smanjio na 12:13, a Jakšić i Vlahopulos otklonili sve dileme oko pobjednika.

Golove za Jadran postigli su: Ivan Nagaev tri, Dmitri Holod, Jovan Vujović, Danilo Stupar i Vasilije Radović po dva, Lazar Vukičević Strahinja Gojković po gol. Golove za Novi Beograd postigli su: Alvaro Granados i Nikola Jakšić po tri, Angelos Vlahopulos dva, Vasilije Martinović, Dimitrios Skumpakis, Radomir Drašović, Filip Filipović, Nikola Lukić po jedan.

Vaterpolisti Juga iz Dubrovnika uspjeli su posle velike borbe i neizvjesnosti da pobjede Crvenu zvezdu na pretposlednjem turniru Regionalne lige 14:13 (3:4, 4:2, 4:4, 3:3) i imaju dva boda prednosti u odnosu na Novi Beograd.

Golove za Zvezdu postigli su: Draško Gogov tri, Dušan Vasić i Marko Radović po dva, Gavril Subotić, Dušan Marković, Ivan Basara, Miloš Vukićević, Lukaš Seman, Vuk Milojević po jedan. Prevagu na tasu Juga, donijeli su Rino Burić sa četiri, Maro Joković sa tri, Franko Lazić i Marko Žuvela sa po dva gola.

Tabela: Jug 11 bodova (pet utakmica), Novi Beograd devet (tri), Jadran Split osam (četiri), Jadran Herceg Novi dva (pet), Crvena zvezda bez bodova (tri odigrane utakmice).

U nastavku Regionalne lige danas igraju Crvena Zvezda-Jadran (HN) od 18:30 sati.