Igalo eliminisano na startu takmičenja u Kupu

Fudbaleri Igala sa drugom postavom na DG Areni dugo su se ravnopravno nosili sa domaćom Podgoricom da bi u finišu utakmice primili dva gola i sa visokih 3:0 elminisani u osmini finala Kupa Crne Gore.

Domaći sastav poveo je golom rezeviste Luke Maraša u 59. minutu. Milovan Ilić je u 65. imao zicer, prešao je i golmana Andriju Krivokapića, ali nije pogodio mrežu domaće ekipe.

U finišu susreta, u 82. minutu, Enes Habibović otklonio je sve dileme ko će u četvrfinale, a u nadoknadi vremena u 90+3 drugi igrač sa klupe Slavoljuba Bubanje, Nikola Tripković, postigao je konačan rezultat.

Standarni prvotimci Balša Radović, kapiten Miodrag Koprivica i Miloš Perović u drugom dijelu drugog poluvremena su igrali, ali nije bilo golova u mreži domaće ekipe. Treneru Igala Ivanu Brnoviću rezulat u Kupu bio je u drugom planu i igrači standarne prve postave „čuvani“ su za derbi u 5. kolu Druge lige sa Komom, u nedelju na „Solilima“.

Ostali rezultati osmine finala Kupa CG: Bokelj-Arsenal 2:3, Dečić-Budućnost 6:5 -1:1, Sutjeska-Jezero 1:0, Jedinstvo –OFK Mladost  3:1, Zeta-Rudar 1:3, Kom-Iskra 0:3, Mornar-Petrovac 2:0.