Gradski derbi pripao košarkašicama “Primorja”

Ovog vikenda igraju se utakmice 12. kola Prve lige za košarkašice, a najveću pažnju hercegnovske sporstske javnosti privukao je derbi u Sportskom centru Igalo između ekipa “Herceg Novi”, koja je u ovom  susretu bila domaćin, i “Primorja”. Dva sastava su imala dva različita poluvremena; u prvom je znatno bolje bilo “Primorje”, u drugom  “Herceg Novi”, da bi na kraju slavile košarkašice “Primorja”  65:54 ( 25:7,16:13,6:14,18:20)

Košarkašice “Primorja” su krenule silovito i povele sa 18 poena razlike, što je, kako se pokazalo, već nakon prve četvrtine riješilo pitanje pobjednika. Druga dionica pripala je ekipi Dragana Prge. Nataša Spaić i saigračice su počele polako da “tope” prednost “Primorja”, ali ne zadugo. Gošće su tada pojačale tempo i riješile pitanje pobjednika. U novskom gradskom derbiju istakle su se dvije djevojke. Kod pobjednika Ljube Andrić sa 30 poena, a kod “Herceg Novog” kapiten Nataša Spaić sa 27 poena.

Pored Andrićke, za ekipu “Primorja” poene su postigle: Teodora Sarić 17, kapiten Klaudija Baćović 4, Katarina Radulović, Antonija Tripović, Kristina Ilić i Sanja Pavlović po 3 i Anđela Rakočević 2 poena. U redovima “Herceg Novog”, pored Spaićke, poene su postigle: Andna Razić 12, Sara Gatalo 7, Andreja Đorđević 4, Vladana Radojičić i Sofija Letić po 2 poena.

Ovom pobjedom ekipa “Primorja” potvrdila je treće mjesto i plasman u plej-of  prvenstva Crne Gore, gdje će igrati sa drugoplasiranom ekipom  “Podgorice”.

U 13. Kolu “Primorje” dočekuje “Budućnost”, a  “Herceg Novi” gostuje  “Trebjesi”.