Futsal: Francuzi bolji za dva gola

U susretu futsal reprezentacija Crne Gore i Francuske u Sportskom centru Igalo viđen je dobar dvoranski fudbal i pobjeda Francuza 5:3 (2:2).

Dvije za igru raspoložene selekcije, pored golova, stvorili su veliki broj šansi i malobrojna publika mogla je da uživa u igri majstora malog fudbala. Francuzi su poveli u 3. minutu golom Mohameda da bi u 7. minutu gosti duplirali prednost. Strijelac je bio Guirio. Domaći igrači vrlo brzo su uzvratili, Marko Spasojević je postigao lijep gol. U finišu poluvremena, u 18. minutu, stiglo je izjednačenje. Majstorskim lobom strijelac je bio Nikola Vidaković.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme momci selektora Sveta Ljesara su poveli u 21. minutu strijelac je bio kapiten Ilija Mugoša. U nastavku, u par navrata, nalete Francuza da izjednače u tom dijelu utakmice odličnim intervencijama spriječavao je golman Milun Sekulić. U 23. minutu Dejan Miličić je bio u idealnoj šansi da svoju selekciju dovede u prednos +2, ali zakasnio je i golman Garos je otklonio opasnost, a u 28. minutu kapiten je imao zicer. Najbolji gostujući igrač Ouasini Guirio svojim drugim golom je izjednačio rezultat u 30. minutu a minut kasnije Sid Belhaj je nagovjestio pobjedu. Stiče se utisak da je to bio gol iz faula na što je prigovorio i selektor Sveto Ljesar zbog čega ga je isključio francuski sudija Cedrica. Do kraja susreta Roni Zakehi postavio je konačni rezhultat 5:3.

Crna Gora je večeras igrala u sastavu: Milun Sekulić,  Balša Đurković, Ilija Mugoša, Nikola Cimbaljević, Luka Marković,  Eldin Ćorović, Lazar Vulanović,  Aleksandar Obradović, Pavle Vukčević, Goran Delić, Nikola Vidaković,  Dejan Miličić  i Marko Spasojević.

Drugi susret Crne Gore i Francuske na program je sutra (17. 12.) takođe u Sportskom centru Igalo od 18 sati.