FUDBAL: NOVLJANIN NIKOLA VUJNOVIĆ ODLOŽIO SLAVLJE „LALA“

Jedno od većih iznenađenja u sinoćnjim kvalifikacionim utakmicama je da je, zbog korone desetkovana, reprezentacija Crne Gore, igrala nerješenio 2:2 sa reprezentacijom Holandije, odloživši njeno osvajanje prvog mjesta u grupi i put na Svjetsko prvenstvo u Katar sledeće godine. Holanđani su imala više loptu u nogama, imali su inicijativu, ali nisu uspijevali da nađu rješenje za defanzivnu igru Crne Gore.

Lale” su imale rezultat 2:0 golovima Memfisa Depaja iz penala u 26. i 54. minutu, a u finišu je reprezentacija Crne Gore “stegla “ favorita i izjednačila rezultat. Prvo je, u 82. minutu, na asistenciju Milutina Osmajića, Ilija Vukotić smanjio na 1:2. Samo četiri minuta kasnije, uslijedio je šok za reprezentativce Holandije. Risto Radunović je sjajno centrirao sa lijeve strane, a Novljanin Nikola Vujnović glavom pogodio za 2:2.

Vujnović je dijete Orjenove škole fudbala iz Zelnike, igrao je u “Radničkom” iz Orbenovca,”Viljarealu”, “Podgorici” a sada je, u tandemu sa zemljakom Milošem Milovićem, član “Voždovca”.

Svojim golom, kojim je donio je radost navijačima iz Crne Gore i obradovao sve ljubitelje fudbala, a posebno svoje prijatelje iz Zelenike i Herceg Novog, Vujnović je i odložio promociju reprezentacije Holandije kao putnika za Mundijal.

Holandija je i dalje najbliža osvajanju prvog mjesta, ali slijedi izuzetno opasan duel protiv Norveške na domaćem terenu. Svoju priliku vreba i Turska, koja gostuje Crnoj Gori, gdje će naš Nikola vjerujemo dobiti novo povjerenje selektora Miodraga Radulovića.