FUDBAL – DRUGA LIGA: DOŠLJAK RIJEŠIO DERBI

Bokeljski derbi u 21. kolu Druge fudbalske lige u Tivtu pripao je domaćem Arsenalu 1:0 (1:0). Jedini gol u 15. minutu postigo je novajlija u dresu ekipe iz Tivta, Boris Došljak, koji je poslije odličnog centaršuta glavom gađao gol Davida Bijelice koji je loptu zaustavio tako što je izvukao iz gornjeg ugla ali ona je došla ponovo do centarfora Došljaka koji je bio neumoljiv.

Nije to bila utakmica koju bi rado ponovo gledali. Naprotiv, bila je nabijena nervozom, na momente nepotrebom tenzijom, isprekidana bez velikog broja šansi.

Igalo je imalo svoje šanse ali Boris Kopitović u 57. minutu nije iskoristio dobu priliku da izjednači rezultat. U finišu utakmice bila je diskutabilna i situacija kada je u kaznenom prostoru Arsenala zaustavljen Miloš Grbić ali sudija Vladimir Bijelica iz Nikšića nije reagovao na proteste gostiju iz Herceg Novog

Ostali rezultati 21. kola: Kom-Bokelj 1:0, Cetinje-Grbalj 1:2, Berane-Jedinstvo 0:3 i OFK Titograd – OFK Mladost DG 1:3.

Plasman:   Jedinstvo 49,  Arsenal 44, Bokelj i Mladost po 36, Igalo 31,  Kom 30, Berane 26, Grbalj 19, Cetinje 13, OFK Titograd 7 bodova.

U 22. kolu, 16. marta igraju:  Igalo-Kom, Bokelj-Berane, OFK Mladost-Grbalj, OFK Titograd-Arsenal i Jedinsto-Cetinje.