Fudbal: Bod bio na dohvat ruke

Premda je izgledalo da će fudbaleri Igala uspjeti da u 28. kolu Druge fudbalske lige  izbore nerješen rezultat i osvoje bod protiv „Mladosti“, te poslije Kotora i sa drugog gostovanja stignu neporaženi, u tome nisu uspjeli. Domaćin je tvrdu bitku riješio u svoju korist, 1:0.

Kako su nam potvrdili igrači „Igala“ bod im je „oteo“ tendeciozni sudija Vojin Vojinović iz Podgorice koji je domaćinski sudio i čekao ozbiljni pad ispred gola Bjelice za penal. To se i desilo u 88. minutu kada je navodni kontak Nikole Kosaća nad Japancem Hirokijom Haradom okarakterisao kao prekršaj i pokazao na bijelu tačku, a poklon je u gol pretvorio Siniša Stanislavić.

Prethodno nije bilo mnogo šansi, a u 77. minutu rezervista Miloš Đurđević je, poslije odličnog driblinga, odlično šutirao ali je golman domaćih Igor Nikolić odbranio njegov šut. Fudbalerima „Igala“ bod je bio na dohvat ruke.

U narednom, 29. kolu, u nedelju 17. aprila, „Igalo“ ponovo gostuje, ovog puta fenjerašu OFK Titogradu.

Ostali rezultati: Jedinstvo-Arsenal 1:1, Bokelj-OFK Titograd 1:1, Grbalj-Kom 2:1, Cetinje-Berane 2:0.

Tabela: Jedinstvo 64, Arsenal 61, Mladost 48, Bokelj 46, Kom 44, Igalo 33, Berane 30, Grbalj 27, Cetinje 20, OFK Titograd 14 bodova.

U 29. kolu, 17 aprila igraju i Arsenal-Bokelj, Berane–Grbalj, Kom–Jedinstvo, Cetinje-OFK Mladost.