Ekipa Herceg Novi nastavila pobjedničku seriju u Budvi

Odbojkašice Herceg Novog savladale su, u susretu 14. kola Super lige, Mediteran u Budvi 3:0 (25:11, 25:8, 25:19). Lider je nastavio seriju pobjeda u ligi i sada ima 14 uzastopnih trijumfa bez izgubljenog seta.

Prve dvije dionice bile su lak posao za djevojke trenera Milorada Krunića, a  u poslednjem setu domaće igračice pružile su žešći otpor drugoj postavi „Herceg Novog“. Kod pobjednika poenteri su bili skoro izjednačeni. Najefikasnija je bila  Lea Boban sa 9, pratile su je Jelena Stanimirović sa 8, Polina Liutikova i Anastasija Bekhtereva sa po 7 poena. Ostale poene su osvojili Tatjana Bokan 5, Diana Balai 4, Daria Čabonenko i Marija Tuševljak po 2, Tijana Tvrdišić 1 poen.

Ekipa Mediteran imala je 30 grešaka. Na drugoj strani je prednjačila Vanja Matunović sa 7 poena. Ekipa Herceg Novi imala je 20 grešaka.

U revanš susretu polufinala Kupa ekipa Herceg Novi u srijedu gostuje ekipi  Budućnost u Podorici. Isti rivali igraće u subotu u 15. kolu Super lige u Sportskom Centru u Igalu.

Ekipa Albatrosa danas u 14. kolu od 19 sati dočekuje zvaničnog šampiona ekipu Galeb iz Bara.