Džudistima “Igala” pehari i medalje

Minulog vikenda u Podgorici je održan prvi međunarodni džudo turnir “Dan nezavisnosti”, koji je okupio 340 takmičara iz 28 klubova.

Džudo klub “Igalo” imao je tri učesnika, a svi su se se kući vratili sa medaljama.

U konkurenciji mlađih pionirki prvo mjesto i zlatnu medalju u kategoriji do 36 kg osvojila je Mihaila Kokot, a ovoj mladoj džudistkinji pripao je i pehar za najbolju takmičarku turnira u ovoj konkurenciji.
Prvo mjesto i zlatnu medalju, kao i pehar za najboljeg takmičara turnira u svojoj konkurenciji u kategoriji do 46 kg, osvojio je mlađi pionir Vuk Andrić.
U ovoj konkurenciji značajan uspjeh postigao je, u kategoriji do 42 kg, i Mitar Kokot, koji je osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju.