Duel pobratimskih gradova pripao ekipi „Zlatibor“

U sklopu priprema za nastavak prvenstva 27. januara sinoć u Sportskom centru Igalo odbojkašice „Albatrosa“ su poražene od ekipe „Zlatibor“ iz Čajetine. 3:0 ( 25:23 , 25:18 i 26:24).

Lider Prve lige Srbije postigao je maksimalni rezultat i domaći sastav trenera Branke Obradović koji je igrao bez bolesne kapitena Anđele Kukobat nije bio u prilici da ugrozi pobjedu ekipe Stanka Brašanca.

Aleksandra Šćekić i saigračice pružile su žestok otpor ekipi Zlatibor i izgubile su tijesno prvi i treći set dok je druga dionica bila nešto lakša za goste.

Tim iz Čajetine je na pripremama u Igalu zahvaljujući dogovoru sportskih radnika Herceg Novog i Čajetine koji su gradovi pobratimi.  Tokom ljeta ekipa „Albatros“ bila je na priprema na Zlatiboru. Prvoligaš iz Čajetine na priopremama u Herceg novom je još sutra.

-Stigli smo u ponedeljak u Herceg Novi grad pobratim naše opštine Čajetina, a naš petodnevni rad krunisali smo susretom sa ekipom “Albatrosa” sa kojom imamo odličnu saradnju. Oni su kod nas bili ljetos, mi smo ovih dana u uzvratnoj posjeti. Što se same utakmice tiče mi smo pobjedili i opravdali renome lidera Prve lige Srbije. Rezultat je bio mnogo neizvjesni nego što pokazuje.To potvrđuju prvi i treći set. Da su dobile Novljanke te dijelove igre a imali su priliku ne bi bilo nezasluženo. Imali smo dobre uslove za rad i drago mi je što Herceg Novi sada jedan od centara ženske odbojke u Crnoj Gori rekao je za naš portal,  trener “Zlatibora”Stanko Bršanac .

I pored poraza u “Albatrosu” su zadovolji viđenim u susretu sa liderom Prve lige Srbije .

-Prvo zadovoljstvo je igrata sa ekipom iz grada pobratima i trudimo se da uzvratimo gostoprimstvo od prošlog ljeta kada smo boravili na Zlatiboru.Ovaj susret smo igrali bez kapitena Anđele Kukobat koja je bolesna . Bilo smo ravnopravan rival kvalitnoj ekipi dva seta. Poslednji set smo izgubili na razliku,  a da smo tu dionicu  dobili uveli bi utakmicu u zanimljivi tok.Čestitam ekipi “Zlatibora”na pobjedi. Očekuje nas rad u Sloveniji dan popravimo formu i otklonimo uočene greške kazao nam je posle utakmice pomoćni trener “Albatrosa” Darko Klasić.

Ekipa „Albatrosa“ od ponedeljka do 21 januara nastavlja pripreme u Novom Mestu gdje će odigrati i dvije utakmice sa ekipama „Volej“Novo Mesto i ŽOK „Krčko“.