Derbi začelja na Solilima bez pobjednika

Derbi začelja 21. kola Druge fudbalske lige  na Solilima Igalo-Zeta završen je bez pobjednika 1:1. Posle blijedog izdanja u prvom  poluvremu sve što je bilo vrijedno na utakmici desilo se u drugom  poluvremenu.

Tek što je krenuo nastavak golman gostiju Aleksandar Karadžić je srušio najboljeg aktera današnjeg  susreta Andriju Vujičića i iskusni Aleksa Maraš je bio siguran sa penala u 47 minutu. U 82 minutu Maraš je sam pred golom gostiju ali u izglednoj  prilici bio  je neprecizan.

Tri minuta kasnije stigla je  kazna.  Posle slobodnog udarca sa neki 40 metara internacionalac iz Srbije Kristijan Filipović uz pomoć golmana Aleksandra Kulinovića postigao gol za nerješen rezultat. Do kraja su domaći pokušali  da postignu gol, ali  bez uspjeha. U finišu utakmice Igalo je ostalo bez požrtvovanog Argentinca Kordobe koji se posle sudara glavama sa protivnikom teže povrijedio i završio u bolnici.

Na utakmici sprovedena i humanitarna akcija pomoći za teško oboljelu Snežanu Krivokapić-Radović koja je  prije devet godina bila sekretarica FK  Igalo.

Ostali rezultati 21 kola: Otrant Olimpik –Bokelj 1:1, Berane-Podgorica 0:0,Mladost DG-Kom  3:1.U ovom kolu je bila slobodna ekipa Grblja.

Tabela: Berane  32,Bokelj 31, Kom 30,  Podgorica 29, Mladost DG 26,  Grbalj 22, Zeta 21, Igalo 20, Otrant Olimpik 15 bodova.

U 22. kolu 18 marta igraju: Podgorica –Igalo, Bokelj-Gralj, Kom-Berane, Otrant Olimpik-Mladost DG. U ovom kolu  slobodna je ekipa Zete.