Derbi na Trebišnjici pripao Srbiji

Trebinje je večeras dobilo novi bazen i šansu za novu afirmaciju vaterpola, koji se na Trebišnjici igrao još davne 1949. godine kada je sa tamošnjim mladićima radio Novljanin, kapetan JNA na službi u Trebinju, Aleksandar Aco Stanišić, igrač a kasnije i dugošnji sekretar Jadana. Jedna nova geracija Jadranaša sa svojim saigračima iz reprezentacije Crne Gore i selektorom Vladimirom Gojkovićem večeras je na Abazovini, bila akter svečanog otvaranja olimpijskog bazena koji se prostire na 10.000 metara kvadratnih. Vrpcu su svečano presjekli srpski član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik, premijer Srpske Radovan Višković i gradonačelnik Trebinja Mirko Ćurić.

U sportskom dijelu programa igrale su reprezentacije Crne Gore i Srbije i premda je meč do kraja bio neizvjesan, pobjedila je reprezentacija Srbije 11:10 (4:1,3:5, 2:2, 2:2).

Vaterpolisti Srbije su sjajno počeli utakmicu, pa su posle prve četvrtine praktično riješili derbi. Strijelci su bili Draško Gogov, Strahinja Rašović, Đorđe Lazić i Nemanja Vico. U ovom dijelu utakmice jedini gol za Crnu Goru postigao je Marko Petković.

U drugoj četvrtini reprezentacija Crne Gore je uzvratila, pa je na poluvremenu, Srbija vodila sa 7:6. Dva puta je mrežu Srbije pogađao Marko Mršić, a Danilo Radović, Vasilije Radović i Savo Ćetković po jednom. S druge strane, Dejana Lazovića, golmana Crne Gore u ovom dijelu utakmice su uspjeli da nadmudre Đorđe Lazić i Sava Ranđelović.

U trećoj četvrtini izabnici Vladimira Gojkovia su uspjeli da izjednače. Strijelac je bio Dušan Matković, pa je sve krenulo iz početka – 7:7. Do kraja ove dionice Strahinja i Viktor Rašović su uspjeli da pogode mrežu Lazovića, s druge strane precizan je bio Marko Mršić, pa se u poslednji dio utakmice ušlo sa 9:8 za Srbiju.

U poslednjih 8 minuta usledio je “rat nerava”, Bogdan Đurđić je pogodio za 9:9. Nedugo zatim, Crna Gora je prvi put povela golom Sava Ćetkovića, koji je iznudio isključenje i Marka Mršića koji je zatresao mrežu. Izjednačenje je doneo Draško Gogov.  Zatim je Sava Ranđelović na dva minuta prije kraja postavio konačni rezultat 11:10. Crna Gora je imala napad za izjednačenje. Savo Ćetković je iznudio novo isključenje, koje u izjednačenje nije uspeo da realizuje Aleksa Ukropina.

Ovo je bila dobra generalka za finalni turnir evropskog dijela kvalifikacija za Svjetsku ligu, koji se od 28. do 30. aprila igra u Podgorici. Sa ovog turnira tri selekcije obezbjediće put za Francusku koja je domaćin završnog turnira.

U četvrtfinalu, u četvrtak u SC “Morača” snage će odmjeriti: Hrvatska i Italija (15 časova), Mađarska – Španija (17), Crna Gora – Francuska (19) i Srbija – Grčka (21).

U polufinalu, koje je na programu 29. aprila, igraće bolji iz susreta Mađarska/Španija – Srbija/Grčka, odnosno Hrvatska/Italija – Crna Gora/Francuska.

U subotu, poslednjenjeg dana turnira, igraju se utakmice za treće odnosno prvo mjesto.