Danka na startu turnira u Melburnu protiv Loren Dejvis

Prvi od četiri najveća gren slem turnira u sezoni Australija open, počeo je u Melbunu. Na ovom takmičenju šesti put učestvuje i najbolja crnogorska tenisera Novljanka Danka Kovinić koja u utorak ujutru, oko 3 sata, u prvom kolu igra sa Amerikankom Loren Dejvis.

Dejvis je nedavno osvojila turnir u Hobartu, a u finalu bila je bolja od Italijanke Elizabete Koćareto. Nekada 26. igračica svijeta, trenuto je 84. na WTA listi i tri puta tokom karijere igrala je 3. kolo Australijan opena.

Kovinić je trenutno 54. igračica WTA liste.

Protiv Amerikanke, naša najbolja teniserka igrala je nedavno na WTA turniru u Oklandu i savladala je u uzbudljivom duelu osmine finala 4:6, 6:3, 6:2.

Projektovani protivnik Danke Kovinić u drugom kolu je potencijalno izuzetno teška rivalka – bolja iz duela bivše gren slem šampionke, Španjolke Muguruze i 26. nositeljke Belgijanke Mertens.

Takmičenje u Melburnu, izuzetno je bitno za Danku Kovinić, jer joj je želja da ponovi prošlogodišnji uspjeh plasmanom u 3. kolo.

Titulu je prošle godine osvojila Ešli Barti, koja se u međuvremenu povukla sa ovogodišnjeg turnira.