Danka Kovinić zaustavljena na startu Australijan opena

Najbolja crnogorska teniserka, Novljanka Danka Kovinić nije uspjela da se plasira u drugo kolo gren slem turnira Australijan open, pošto je poražena od Amerikanke Loren Dejvis 2:1, po setovima 1:6, 7:6, 6:1.

Danka je silovito počela meč i prvi set riješila u svoju korist za manje od pola sata igre. Uz tri asa, iskoristila je dvije od tri brejk-lopte i imala prednost u vinerima 6:5. U uvodnom setu Dejvis je napravila čak 12 neiznuđenih grešaka, a Danka samo dvije.

U drugom setu Danka je uspjela da anulira brejk zaostatka, a u sedmom gemu Amerikanka je na svoj servis imala prednost 30:0, kada je meč zbog kiše prekinut prvi put. Prekid je izgleda više odgovara Dejvisovoj, koja ovaj set osvaja nakon taj brejka.

Odlučujući set bolje je početa američka teniserka, pošto je povela 2:0, Kovinić je vratila brejk za 2:1, ali je dozvolila protivnici da joj oduzme servis. Meč je drugi put prekinut pri rezultatu 4:1. Danka do kraja susreta nije imala koncentracije za prekoret.

Meč je trajao 2 sata i 23 minuta, Kovinić je imala čak osam duplih servis-grešaka. Dejvis, trenutno 57. na planeti, imala je prednost u vinerima 25:14, dok je broj neiznuđenih grešaka bio izjednačen 42:42.

Poraz će Kovinićku izvjesno je koštati značajnijeg gubitka pozicija na WTA listi, budući da je na Australijan openu, prvom od četiri najveća gren slem turnira sezone, prošle godine igrala u 3. kolu.