Crna Gora ispustila pobjedu

Podmlađena vaterpolo reprezentacija Crne Gore nije uspjela da nastavi seriju pobjeda na F8 Svjetske lige u Strazburu. Iako su na početku poslednje četvrtine vodili 8:6, izabranici Vladimira Gojkovića poraženi su od selekcije Australije 9:8 (2:2, 1:1 3:4 3:1).

U prvoj dionici reprezentacija Crne Gore je vodila 2:0, Jovan Vujović nije iskoristio peterac, a potom rival stiže do izjednačenja, pa i vođstva u drugoj četvrtini, ali Averka svojim drugim golom donosi izjednačenje za 3:3 na poluvremenu.

U trećem dijelu utakmice, poslije obostranih grešaka, slijedi serija golova obje selekcije.

Kada je Dušan Matković na sedam minuta prije kraja povisio rezultat na 8:6 ponadali smo se dobrom raspletu, ali njega nije bilo u preostalom dijelu utakmice. Reprezentativci Ausralije su serijom 3:0 preokrenuli rezultat. U tri napada Averka, Spaić i Mršić su pokušali da izjednače i izbore peterce ali nije išlo i protivnik je na kraju slavio.

Golove za Crnu Goru postigli su: Konstantin Averka dva, Vladan Spaić, Stefan Vidović, Jovan Vujović, Dušan Banićević, Vlado Popadić, Dušan Matković.

Golove za Australiju postigli su: Luk Pavilard pet, Metju Barns dva, Tim Put i Kenan Mardsen po jedan.

U poslednjem kolu grupne faze, snage će sutra odmjeriti Crna Gora i Španija (18) odnosno Srbija i Australija.

Podsjećamo, u prvom kolu Crna Gora je pobjedila Srbiju 16:8, dok je Španija pobjedila Australiju 13:10.

Svih osam selekcija će izboriti plasman u četvrtfinale. U grupi A su Crna Gora, Srbija, Španija i Australija, a u grupi B Italija, Francuska, SAD i Kanada.