Crna Gora bez polufinala

wpolo.me

Neprijatno iznenađenje desilo se sinoć juniorima Crne Gore na Svjetskom prvenstvu u Beogradu, u najvažnijem meču – četvrtfinalu, gdje su  poraženi od reprezentacije Holandije 12:7 (3:2, 2:3, 4:1, 3:1) i ostali bez prilike da se bore za medalju koju su priželjkivali.

U prvom poluvremenu bila je ravnopravna borba. Nakon dvije četvrtine  rezultat je bio nerješen 5:5, ali u nastavku se odbrana Crne Gore potpuno urušila. Holandija je bez većih problema uspjela četiri puta da savlada odbranu Crne Gore i povede 9:6  i bilo je jasno da Crnu Goru čeka jako težak posao u nastojanju da stigne do preokreta.

Golove za Crnu Goru postigli su: Neđo Baštrica dva, Danilo Stupar, Pavle Krivokapić, Vladan Vukićević i Lazar Vukićević po jedan. Nerješiva enigma za crnogorsku odbranu bio je  Dion Hereman sa četiri, odnosno Lars Ten Brok sa tri gola.

U nastavku prvenstva, Crnu Goru očekuje borba za plasman od petog do osmog mjesta, a prvi rival je danas, od 17:30, selekcija Hrvatske.

Holandija će u polufinalu igrati sa Srbijom koja je pobjedila Hrvatsku 12:7, dok će u drugom polufinalnom meču, snage odmjeriti Mađarska i Španija.

Mađarska je pobjedila Italiju 11:4, dok je Španija slavila protiv Grčke 9:8.