Članovi Šotokana uspješni na Balkanskom prvenstvu

Na Balkanskom prvenstvu u karateu za pionire i mlađe kadete u Baru, u organizaciji karate saveza Crne Gore, kao reprezentativci iz kluba Šotokan učestvovalo je šest takmičara, koji su osvojili tri medalje, po jednu zlatnu, srebrnu i bronzanu.

Šampion Balkana je mlađi kadet Božo Tomašević u borbama do 37 kg za 2011. godište, koji je pobijedio u pet mečeva. U prvom kolu je bio slobodan, u drugom pobijedio 4:0 predstavnika Slovenije, u trećem predstavnika Rumunije 3:0, u  ćetvrtfinalu predstavnika Srbije 1:0, polufinalu sa 5:1 takmičara iz Turske i u finalu predstavnika BiH 6:0.

Srebrnu medalju je osvojio Boško Matović u borbama do 52 kg za 2011. godište. Matović je u  prvom kolu pobijedio takmičara iz BiH 2:0, drugom predstavnika Slovenije 7:0, četvrtfinalu 2:1 predstavnika iz Hrvatske, polufinalu takmičara iz Srbije 3:0 i u finalu je izgubio 1:0 od takmičara iz Crne Gore.

Stefan Miljanović je osvojio bronzanu medalju u borbama do 42 kg za 2011. godište. U prvom kolu je bio slobodan, u drugom savladao predstavnika iz Hrvatske 5:1, u trećem predstavnika Bih 1:0 , u četvrtfinalu je izgubio od takmičara iz Srbije 5:0. Predstavnik Srbije je ušao u finale i samim tim povukao Stefana da se bori kroz repasaž. U repasažu je pobijedio takmičara iz Turske 4:1 i za treće mjesto takmičara BiH 3:3, ali s obzirom na pravila prvog osvojenog poena u meču Stefan je osvojio bronzu.

Stefan Birovljev u borbama do 45 kg za 2010. godište (mlađi kadeti) je ispao u drugom kolu od takmičara iz Grčke 0:0, preglasavanjem sudija pobijedu je odnio Grk. U prvom kolu je pobijedio takmičara iz BiH 0:0 preglasavanjem sudija.

Vuk Tomašević je u borbama do 35 kg za 2013. godište (pioniri), izgubio u prvom kolu od takmičara iz Srbije 5:1.

Zoja Seba u borbama do 54 kg za 2010 godište u prvom kolu je bila slobodna. U drugom je izgubila od takmičarke iz Turske 8:2, koja je ušla u finale, te je Seba  radila repasaž. U prvom kolu repasaža je pobijedila takmičarku iz Makedonije 7:0, dok je nakon toga izgubila od predstavnice iz Srbije 2:0.

Na prvenstvu je učestvovalo 1345 takmičara iz Crne Gore, Hrvatske, Srbije, Sjeverne Makedonije, BiH, Slovenije, Albanije, Turske, Kosova, Grčke i Rumunije. Selektor crnogorske reprezentacije bio je Marko Vašalić.

U ukupnom plasmanu reprezentacija Crne Gore zauzela je 2. mjesto sa 13 zlatnih 6 srebrnih i 16 bronzanih medalja. Prvo mjesto je osvojila Turska sa 14 zlatnih, 14 srebrnih i 17 bronzanih medalja. Treće mjesto zauzela je Hrvatska sa 8 zlatnih, 10 srebrnih i 10 bronzanih.