ŽKK Primorje vicešampionke Međunarodnog turnira „Mimoza 2023”

ЖКК Приморје

Pod okriljem Praznika mimoze, u Sportskom centru u Igalu održan je VI Međunarodni ženski košarkaški turnir za uzrast do 12 godina. Šampioni turnira su ŽKK Krka iz Novog Mesta, a srebrne djevojke su domaćini ŽKK Primorje.

U polufinalnoj utakmici košarkašice Primorja su savladale ekipu Feniks iz Banja Luke rezultatom 44:36 (12:5;9:13;10:5;13:13).

U finalnom meču „Primorke“ su poražene od izvanredne slovenačke ekipe Krka rezultatom 39:50 (10:11;6:16;13:5;10:18)

Prve tri četvrtine su protekle u izjednačenoj igri, da bi sredinom posljednje četvrtine košarkašice Krke pokazale više umijeća i savladale domaću ekipu.

Treće mjesto na turniru zauzela je ekipa Star iz Fojnice, a četvrto Feniks iz Banja Luke.

ŽKK Primorje – Simeona Spaić

U ekipi Primorja najbolja je bila kapitenica Simeona Spaić, koja je izabrana i u najbolju petorku turnira.