Viktoru Jančiću dva srebra na Dječijem atletskom mitingu u Mostaru

Mladi hercegnovski atletičar Viktor Jančić (10)  učestvovao je na trećem Dječijem  atletskom mitingu u Mostaru kao gost  Atletskog  kluba Leotar, gdje je postigao odlične rezultate. Jančić se takmičio u dvije dicipline iz visokog starta na 60 metara (9,37) i na 200 m  (31,40)  i osvojio dva druga mjesta  i srebrene medalje.

Talentovani atletičar je član AK Sanja (Bar) s obzirom da Herceg Novi nema  atletski klub. Želja trenera Nikole Boljanovića je bila da Jančić  nastupa za Leotar iz Trebinja, u trećem kolu Lige Hercegovine, gdje su Trebinjci  bez Jančića osvojili 34 medalje, ali zbog novih propisa u Atletskom savezu BiH, to nije bilo moguće. Viktoru je učestvovao  kao takmičar kluba iz Bara i bio je jedini učesnik iz Crne Gore.

-Trener Nikola Boljanović me lijepo primio, jer nemam uslova za rad u svom gradu, a Trebinje mi je znatno bliže od Bara. Često sam gost Leotara, koji ima  dobru saradnju sa klubom „Sanja“ čiji sam član. Želio sam da svojim drugarima pomognem da sakupe što više bodova za Hercegovačku ligu pa sam trčao za svoj matični klub. Naporno je putovati u Bar i u nešto bliže Trebinje, ali volim atletiku  i uz pomoć roditelja  i Željka Dabovića treniram da što više napredujem, priča za RTHN  talentovani Jančić.

Viktor je prije par dana za svoju OŠ „Dašo Pavičić“ donio medalju na Školskom prvenstvu Crne Gore u Baru, gdje je bio treći.