VATERPOLO: ŠĆEPANOVIĆU 39. KUP FRANCUSKE

Francuski prvak u vaterpolu – “Marsej”, sa trenerom Milošem Šćepanovićem, nastavlja seriju odličnih rezutata. Nakon pobjede u 8. kolu Lige šampiona u Beogradu prošlog utorka protiv “Crvene Zvezde” (11:8), minulog vikenda osvojen je Kup Francuske.

Zbog koronavirusa ekipa “Marseja” je bila nekompletna. Šćepanović je u finalnoj utakmici mogao da računa na samo 11 igrača, na turniru nisu igrali Andrija Prlainović i Uroš Čučković, a u četvrtfinalu je izostao i ljevoruki francuski reprezentativac Ugo Krusija koji je kao reprezentativac Crne Gore u Barseloni 2013. osvojio srebrenu medalju.

Na putu do finala odigranom u Abevilu, „Marsej“ je savladao u četvrtfinalu ekipu “Setea” 19:4, u polufinalu je bio bolji od “Turkona” 21:9, a u finalu je savladan “Noisija” 17:11, što je ekipi koju vodi Miloš Šćepanović donijelo 39. naslov pobjednika Francuskog kupa. Razloga za slavlje su imali Dejan Lazović, Vladan Spaić, Ante Vukićević, kao i pomenuti igrači koji će uskoro ponovo biti u sastavu tima.

U narednom periodu “Marsej” treba da kompletira ekipu za iskušenja koja slijede, kako u Ligi šampiona, tako i u šampionatu Francuske. Primarni cilj je odbrana domaće titule i plasman na F8 Lige šampiona, a “Marsej” je praktično već izborio vizu za Beograd.