VATERPOLO: JUNIORI ZAUSTAVLJENI U ČETVRTFINALU EVROPSKOG PRVENSTVA

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore nije se uspjela plasirati u polufinale Evropskog prvenstva do 17 godina na Malti. Bolji od naših mladića bili su Grci. Vaterpolisti Crne Gore imali su sve u svojim rukama, vodili su pritiv Grčke 11:8, ali su poraženi 12:11 (2:2, 3:3, 4:6 3:0), pa je san o medalji na Malti ostao neostvaren.

Tokom prvog poluvremena igralo se gol za gol. Neizvjesnost je nastavljena i u trećoj četvrtini, a u završnici ovog perioda igre, Crna Gora je u režiji Mlađana Janovića, Neđa Baštrice i Vladan Vukićevića uspjela da povede 11:8. Nadu Grcima da mogu do polufinala, vratio je Konstantinos Kandaleon, pa je uoči poslednje četvrtine, rezultat bio 11:9 za izabranike Milana Ćirovića.

Kada je trebalo da privedu utakmicu kraju, Ćirovićevi puleni su odigrali najlošiju četvrtinu na turniru i u odbrani i u napadu. Samir Spakis je smanjio na 10:11. Crna Gora je imala problema sa realizacijom, ali je briljirao golman Andrija Bjelica. Skinuo je nekoliko zicera, ali je i pored toga, Grčka preko Andreasa Almirasa stigla do izjednačenja na nešto više od dva minuta prije kraja – 11:11.

Reprezentacija Crne Gore nije iskoristila napad sa dva igrača više, a kazna je stigla od Andreasa Almarisa – 12:11. Crna Gora je imala i poslednji napad na utakmici, ali nije uspjela da stigne do gola i peteraca.

Strijelci za Crnu Goru su: Neđo Baštrica tri, Vladan Vukićević dva, Balša Vučković, Marko Bošković, Pavle Krivokapić, Mlađan Janović, Lazar Vukićević i Danilo Krivokapić po jedan. Prevagu u korist  Grčke, donijeli su Andreas Almaris, Konstantinos Matiopulos i Semir Spakis sa po tri gola.

Trener Milan Ćirović za ovo takmičenje odabrao je 15 igrača: Andrija Bjelica, Danilo Dragović, Vladan Vukićević, Neđo Baštrica, Mlađan Janović, Pavle Krivokapić, Miloš Vukšić, Balša Vučković, Dušan Vuković, Lazar Vukićević, Dnilo Krivokapić, Marko Bošković, Krsto Tomašević, Nemanja Moračanin i Meldin Hadžić.

Izabranici Milana Ćirovića u nastavku takmičenja igraće za plasman od 5. do 8. mjesta. Prvi rival je Italija danas od 16:30.

Grčka će u polufinalu igrati sa Mađarskom koja je bila bolja od Hrvatske 10:4. U ostala dva četvrtfinala Srbija je savladala Holandiju 11:10, dok je Španija bila bolja od Italije 14:13.