VATERPOLO: JADRAN SLAVIO PROTIV BUDVE

Startovalo je prvenstvo Crne Gore u vaterpolu. U derbiju kola Jadran je odigrao prvu utakmicu u balonu na Škveru i pobjedio  ekipu Budve  12:7 (2:1,  2:0, 3:3, 5:3)

Petković i saigrači kontrolisali su utakmicu  od početka, premda su u prvoj četvrtini gosti pokazali da ne žele da se tako lako predaju. Ali već u drugoj, Jadran je, pokazalo se za igrače  Budve, stekao nedostižnu  prednost od 4:1.  U drugom dijelu utakmice ekipe su bile znatno efikasnije  pa je u tih 16 minuta igre postignuto  čak 14 golova ali  ishod utakmice odnosno pobjeda domaćeg sastava  nije dolazila u pitanje.

Najraspoloženiji u redovima aktuelnog šampiona bio je mladi Matija  Sladović sa 3 gola. Ostali strelci za tim  Petra Radanovića su: Marko Petković, Jovan Vujović, Danilo Radović, Damjan Vujičić po 2 i Martin Gardašević jedan pogodak. Strelci za Budvu su bili Stefan Kovačević 2, Danilo Dragović, Maksim Žardan, Tomisav  Hudiček, Nikola i Božidar Ivanović po jedan.

U drugoj utakmici prvog kola u gradskom derbiju u Kotoru  Primorac je ubjedljivo pobijedio sa 12:3 (2:1 3:0 2:0 5:2)ekipu Katara.

U drugom kolu u subotu 29. januara igraju Jadran-Kataro i Budva-Primorac.