VATERPOLO: JADRAN BEZ SREĆE PROTIV SOLNOKA

Vaterpolisti Jadrana večeras su startovali porazom na drugom turniru kvalifikacija za Ligu šampiona u Budimpešti, ali nijesu razočarali. Bolji od tima sa Škvera bio je bivši prvak Evrope Solnok, srpskog trenera Željko Gocić, čiji je tim domaćin, rezultat je bio 11:9 (2:3,4:1,1:2, 4:3).

Petković i saigrači su pružili dobru partiju u većem dijeu utakmice, ali je daleko iskusnija i objektivno kvalitetnija ekipa Solnoka uspjela da opravda ulogu favorita.

Izabranici Petra Radanovića su dobro počeli, pa su golovima Jovana Vujovića, Uroša Vučurovića i Danila Radovića vodili sa 3:2. Strijelci za Solnok, bili su Adam Nađi i Leven Segelmi.

Tokom druge četvrtine, vaterpolisti Solnoka su preokrenuli rezultat na 6:4. Strijelci su bili Danijel Anhel, Ivan Zović, Kristijan Milaković i Bilal Gbadamasi. Jedin gol za Jadran postigao je Luka Murišić.

U trećoj četvrtini mladi tim sa Škvera diktira igru, pa su preko Dimitrija Obradovića i Marka Petkovića stigli do izjednačanja – 6:6. Ipak, u samoj završnici treće četvrtine, Akoš Konarik je sa igračem više postigao gol za 7:6.

Početkom poslednje četvrtine, Adam Nađi je pogodio za 8:6. Jadranu je trebala nova mini serija, kako bi stigli do pozitivnog rezultata. Nisu iskoristili napad sa igračem više, Solnok jeste i Akoša Konarik je bio strijelac za pobjedu domaćina.

Golove za Jadran, postigli su: Jovan Vujović i Danilo Radović po dva, Uroš Vučurović, Dimitrije Obradović, Luka Murišić, Vasilije Radović i Marko Petković po jedan. Prevagu na tasu Solnoka, donijeli su Akoš Konarik sa tri, odnosno Kristijan Milaković i Adam Nađi sa po dva gola.

U drugoj utakmikci na turniru u Solnoku, Vuljagmeni i Savona su odigrali nerešeno 10:10. Konstantinos Guvekis je postigao tri, a Efstatios Kalogeropulos i Dimitrios Skumpakis po dva gola za Vuljagmeni. Kod Savone, raspoloženi za igru u napadu, bili su Valerio Rico sa tri i Andrea Fondeli sa dva gola.

U drugom kolu sutra sastaju se Jadran iz Herceg Novog i Vuljagmeni, odnosno Solnok i Savona. U nedelju Jadran igra sa Savonom, a Solnok sa Vuljagmenijem.

Dvije ekipe će izboriti plasman u treću ili ti glavnu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.