Svjetska liga: Dobar zalog za budućnost

Reprezentacija Crne Gore trijumfalno je krenula u odbranu zlata na završnom turniru Svjetske vaterpolo lige u Strnzburu. U prvom kolu u grupi „A“ pobijedili su selekciju Srbije 16:8 (3:3, 5:0, 3:3, 5:2) pobjedom.

Puleni selektora Vladimira Gojkovića su motivisano ušli u meč. U prvoj dionici poveli su, preko Averke, dva puta i Đurđića sa 3:1. Reprezentacija Srbije, koja je kao i Crna Gora u Francusku stigla sa rezervnim sastavom, u prvih osam minuta uspjela je da izjednači na 3:3.

U drugoj dionici crnogorski reprezentivci bili su još bolji. Razigrali su se, a na golu je bio odlični Petar Tešanolvić sa u sedam odbrana i petercem. Uz Konstatina Averku i Tešanovića, zapaženu ulogu imao je nezadrživi Marko Mršić koji je rešetao mrežu golmana Srbije Rističevića i na poluvremeu je rezultat bio 8:3.

Treća dionica sa Bulajićem na golu Srbije, donijela je više neizvjesnosti u odnosu na prethodni dio igre, ali bilo je jasno da reprezentativci Srbije ne mogu ugroziti pobjedu rivala.

Četvrti dio bio je ponovo potpuno u znaku Mršića, Averke i ostalih članova razigrane Gojkovićeve selekcije.

Strijelci za Crnu Gore: Mršić sa šest golova iz osam pokušaja, Averka tri, Đurđić i Čučković po dva, Vidović, Spaić i Banićević po jedan.

Strijelci za Srbiju: Martinović i Stojanović po dva, Vučinić, Radulović, Branković i Lukić po jedan.

Reprezentacija Crne Gore sutra od 14 sati igra sa selekcijom Australije koja je danas u prvom kolu poražena od svjetskog prvaka Španije 13:10.