Sudije “pogurale” Crnu Goru u poraz

Kadetska vaterpolo reprezentacija Crne Gore (do 16 godina) poražena je sinoć  od domaće selekcije Grčke  15:13 (5:3, 3:6, 2:2, 5:2) u polufinalu Svjetskog prvenstva u Vololsu. Danas od 18.15 igraju u utakmici za treće mjesto i bronzanu medalju sa reprezentacijom Srbije koja je u drugom polufinalu poražena na peterce od  selekcije Mađarske 17:15

Reprezentativci Crne Gore  imali su igru  posebno   odlično u odbrani, bili su mirni i u  napadu, pa su u završnici treće četvrtine vodili sa 11:9. Međutim uz ogromno podršku navijača i  sudija koji su “pogurali” domaćina serijom 6:0 Grci su preokrenuli rezultat i plasirali se u finale. Crna Gora  u posljednjoj četvrtini  igrala je  bez isključenih Janovića i Milinića, a nakon što su sudije dosudile čak četvrti peterac za Grke, zbog protesta je isključen  i s trener Miodrag Mirović

Šest i po minutaCrna Gora   je bila bez gola  da bi  Vukanić i Stupaa uspjeli samo da ublaže poraz.

Po dva gola za Crnu Goru postigli su Tadija Matijašević, Srđan Janović, Strahinja Gojković i Relja Vukanić, dok su se po jednom u strijelce upisali Ognjen Moračanin, Nikola Petrović, Miloš Milinić, Andrija Roganović i Danilo Stupar.

Kod Grka su najefikasniji bili Spiridon Likudis i Spitoleon Karakas sa po tri pogotka.