Strazbur F8: Francuzi za polufinale

Penal rulet i poraz od Svjetskog prvake Španije 12:10, odveo je  reprezentaciju Crne Gore u sutrašnje četvrfinale završnog turnira Svjetske lige na domaćina Fracusku. Zbog domaćinstva, Francuzi su blagi favoriti, ali podmlađeni tim selektora Vladimira Gojkovića ima svoje adute.

Kao i u prethnodna dva meča vaterpolisti Crne Gore odigrali su odlično protiv šampionata svijeta, selekcije Španije, vodili su 7:2 početkom trećeg četvrtine, 8:5 uoči poslednje dionice, a potom i 8:8 u regularnom dijelu utakmice pa peterci i poraz od 12:10 (1:2, 1:4, 3:2, 3:0 – 4:2).

I utakmica trećeg kola  grupne  završnice Svjetske lige pokazala je mnogo dobrih stvari, ali i mana koje prati mladost i  neiskustvo reprezentacije Vladimira Gojkovića

Reprezentativci Crne Gore prvu četvrtinu dobili su 2:1. Golove su postigli Stefan Vidović i Vlado Popadić, a uz odličnu igru kompletne ekipe u odbrani, briljirao je na golu Petar Tešanović.

Crna Gora je tokom druge dionice pobjegla na 6:2, a ovaj obećavajući rezultat režirali su izvrsni Tešanović na golu, Vlado Popadić i Vasilije Radović koji je postigao tri gola za redom.

Početak treće četvrtine donio je pogodak Dušana  Matkovića  za 7:2. Tada, kao i dan ranije protiv Australije, uslijedila je kriza. Radović i saičgrači bili su bez gola sedam minuta, što su iskusniji igrači Španije znali da kazne, topili su prednost protivnika i imali blagu prednost dobijenu od sudija.

Uoči poslednjih osam minuta, Crna Gora je vodila 8:5. Golovima Kabanjas i Paulina, Španci su prišli na 7:8. Matković i Mršić su pogađali okvir gola, Vidović je imao zicer, a Baroso na 40 sekundi prije kraja pogodio za 8:8.

U penal ruletu Špaci su pobjedili (12:10), a u petoj seriji pobjedu je Špancima donio Barosa (strijelac posljednjeg gola za 8:8 u regularnom dijelu utakmice). Agire je odbranio šut Stefana Vidovića u trećoj seriji, na početku pretposljednje, Paul je šutirao pored gola, a Vlado Popadić pogodio prečku…

Golove za Crnu Goru postigli su: Vasilije Radović tri, Vlado Popadić dva, Stefan Vidović, Dušan Matković i Konstanin Averka po jedan.

Golove za Španiju postigli su: Alberto Baroso i Serhi Kabanjas po dva, Martin Famera, Rožer Tahulj, Francisko Valera i Nikolas Pauli po jedan.

U ovoj grupi reprezentacija Srbija je pobjedila  Australiju 14:7. Pošto su SAD neočekivano pobjedile Italiju 13:9, a Francuska je Kanadu 12:8, sutra će u četvrtfinalu snage odmjeriti:

SAD – Australija, Srbija – Italija, Španija – Kanada i Crna Gora -Francuska (20 časova).

U slučaju pobjede nad Francuzima, Crna Gora u utorak igra sa boljim iz duela SAD-Australija.

Utakmice za konačni plasman na programu su u srijedu.