Školski turnir: Prvo mjesto šahistima OŠ Dašo Pavičić

Na regionalnom školskom turniru grupa Jug, koji je održan u OŠ Ilija Kišić, u okviru regionalnog školskog prvenstva  u organizaciji Školskog saveza Crne Gore – šahisti OŠ Dašo Pavičić iz Herceg Novog, osvojili su prvo mjesto i plasirali se na završni turnir, na kojem će se odlučivati o školskom prvaku Crne Gore u šahu. Učestvovale su ekipe dvije škole iz Južne regije, ekipe Osnovne škole Njegoš iz Kotora i Dašo Pavičić iz Herceg Novog.

Igrao se dvokružni meč.

Rezultati 1. kolo: OŠ Njegoš – OŠ Dašo Pavičić  1:3, i 2. kolo: OŠ Dašo Pavičić Herceg Novi – OŠ Njegoš, Kotor 3:1.

Plasman  osnovna škola “Dašo Pavičić”  4 meč boda (6 poena),  Osnovna škola “Njegoš” bez meč bodova i sa 2 poena.

Za pobjedničku ekipu „Dašo Pavičić“ igrali su Jovan Mirković, Ana Zgogurina, Marko Srdanović, Maksim Kostjučenkov i Mihailo Macura (rezerva). Za ekipu „Njegoš“ iz Kotora igrali su: Aleksandra Vidović, Nikolina Dževerdanović, Milica Kovač i Nikolas Katharos uz rezervne igrače Andrea i Vukašin Ratković.

Posle završetka turnira za prvenstvo Mihailo Pušara član šahovskog kluba “Herceg Novi” inače učenik iz OŠ  Ilija Kišić odigrao je simultanku sa igračima obje školske ekipe i pobjedio 7:1.

Dobar organizator turnira bio je FM Goran Tomić  uz svesrdnu pomoć Snežane Mirković, direktorice OŠ Ilija Kišić iz Zelenike.