Serijom grešaka Crna Gora šesta

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore počela je i okončala nastup na završnom turniru Svjetske lige sa reprezentacijom Srbije. Na startu ubjedljivu pobjedu je postigla Crna Gora, da bi danas u borbi za peto mjesto, pretrpjela poraz rezultatom 8:6 (2:0, 1:2, 2:1, 3:3).

U prvoj četvrtini sa puno obostranih grešaka, bolje su se snašli reprezentativci Srbije i poveli golovima Milojevića i Lukića. U drugoj dionici uzvratila je Crna Gora preko Matkovićas i Spaića, da bi u finišu Vučinić donio prednost selekciji Srbije.

U drugom poluvremenu Crna Gora pravi veliki broj grešaka, realizacija igrača više je veoma loša, a raspoloženi Vučinić donio je prednost Srbiji 5:2. Smanjio je Matković sa dva gola (5:4), ali Srbija je uzvratila pogocima Martinovića i Stojanovića. Prednost je ublažio Averka, a Stojanović pogodio za 8:5. U finišu utakmice Vidović je postigao pogodak za konačnih 8:6.

Strijelci za Crnu Goru: Dušan Matković 3, Vladan Spaić, Konstantin Averka i Stefan Vidović po gol.
Strijelci za Srbiju: Đorđe Vučinić 3, Ognjen Stojanović 2, Vuk Milojević, Nikola Lukić i Vasilije Martinovbić po gol.

U utakmici za 7. mjesto Australija je pobijedila Kanadu 13 – 9, a slijede utakmice za medalje.