Prva zvanična pobjeda selektora Krunića

Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore, koju kao selektor predvodi Milorad Krunić trener ŽOK „Herceg Novi”, pobijedila je juče u Pljevljima selekciju Islanda 3:0 (25:7, 25:18, 25:17), u utakmici drugog kola „B” grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Djevojke selektora Krunića kontrolisale su dešavanja na parketu od prvog do poslednjeg minuta. Raspoložene za igru u napadu, bile su Katarina Budrak sa 13, kapiten ŽOK „Herceg Novi” Tanja Bokan i Dijana Vuković sa po 11, odnosno Simona Petranović sa 10 osvojenih poena.

Selekcija Crne Gore poslije ove pobjede ostala je u igri za plasman na prvo veliko takmičenje u istoriji, ali je u nastavku kvalifikacija očekuje težak posao na putu ka osvajanju jednog od dva mjesta, koja vode na Evropsko prvenstvo.

Selektor Krunić je kazao da je u utakmici pokazana snaga djevojaka.

-Igrali smo kako smo se dogovorili i bila je sasvim druga priča od one nedeljne protiv Finske. Velika je šteta što utakmica sa Islandom nije otvorila kvalifikacije, ali i dalje imamo šanse. Potrebno je postići malo čudo i pobjediti Finsku i Island u gostima. Ne putujemo u Češku  turistički  i borićemo se u subotu  i nadam se, iznenaditi favorite, rekao je posle prve pobjede u kvalifikacionoj grupi selektor Milorad Krunić.

Naredni susret je već u subotu sa Češkom u gostima, koja je najbolja selekcija u grupi, zatim slijede gostovanja Finskoj i reprezentaciji Islanda, pa revanš sa Česima u Crnoj Gori.