Poraz vaterpolista Crne Gore – Francuzi sve riješili do poluvremena

Na kraju četverodnevnih priprema u gradu Setu kod Monpeljea vaterpolo  reprezentacija Crne Gore sinoć je poražena  od domaće reprezentacije Francuske 14:10 (4:3, 5:1, 3:3 2:3). Ovom pobjedom Francuzi su se revanširali izabranicima Vladimira Gojkovića za poraz od prije dvije večeri 19:17 penalima.

U početku susreta, posebno u prvoj  polovini, sjajna igra domaćina naredne Olimpijade. Poslije neizvjesne prve četvrtine  u drugoj dionici  domaći su blistali i poveli 9:3. To je bila prednost koju Bogdan Đurđić i saigrači nijesu mogli stići i jedino što im je pošlo za rukom u drugom poluvremenu je da smanje prednost rivala.

Strijelci za Crnu Goru su bili:  Aljoša Mačić i Bogdan Đurđić po dva, Marko Mršić, Danilo Radović, Vlado Popadić, Stefan Vidović, Vladan Spaić i Dimitrije Obradović po jedan.

Za Francusku postigli su: Igo Kruzija i Mišel Bodegas po tri gola, Tome Vernu, Aleksandr Bue i Denis do Karma po dva.

Od danas nova pripremna baza Petru Tešanoviću i saigračima je Šabac gdje će učestvovati na izuzetno kvalitetnom turniru, koji se igra od 4. do 7. jula i koji će biti generalna proba za Pariz.

Crna Gora će 4. jula igrati protiv Njemačke, dan kasnije protiv Rumunije, za 6. jul su zakazane  dvije utakmice, protiv Australije i Srbije, a poslednjeg dana u nedelju rival je ponovo Francuska.