Poraz Primorja uprkos dobroj igri

Košarkaši Primorja poraženi su u Igalu od Podgorice u utakmici 10. kola Prve crnogorske košarkaške lige. Podgoričani su slavili rezultatom 67-61 ali je sam finiš meča bio dramatičan.

Gosti su vodili tokom čitavog susreta, u pojedinim trenucima imali su dvocifrenu prednost, ali su izabranici Zorana Todorovića sa kombinovanom odbranom u finišu meča, dva minuta prije kraja, došli na dva poena zaostatka.

U tim trenucima Novak Obradović nije iskoristio dva bacanja, da bi gosti iskoristili slijedeći napad za plus četiri. Do kraja utakmice, nekoliko grešaka igrača iz Herceg Novog i Podgoričani nose bodove iz Igala.

– Imali smo veliki broj izgubljenih lopti u drugom poluvremenu. Nismo dobro odgovorili na protivničku igru sa pet niskih igrača. Ipak, ostvarili smo pobjedu što je najvažnije. Za sada sve ide kako smo zacrtali. U domaćem šampionatu ćemo sa ekipom Sutjeske odlučivati ko će biti prvi, dok smo u Regionalnoj ABA ligi imali samo jedan kiks, rekao je nakon susreta trener gostujuće ekipe Nebojša Bogavac.

Trener domaćeg sastava Zoran Todorović smatra da je njegova ekipa imala malo sreće mogla je do pobjede.

-Čestitam ekipi Podgorice na pobjedi. Odlično smo odradili pripremu utakmice. U pojedinim trenucima nisu imali rješenje za našu odbranu. Imali smo dva bacanja za izjednačenje u finišu susreta. Čestitam mojim momcima na borbenosti i zalaganju na ovom susretu. Atmosfera u ekipi je odlična i to raduje pred važan meč koji igramo u srijedu protiv Danilovgrada. Nadam se da ćemo ostvariti pobjedu u tom susretu, rekao je Todorović.

Kod Primorja Mićović je postigao 12 poena, po 9 su upisali Kovačević, Vučurović i Đurasović, dok su po 8 postigli Petrović i Obradović.

Kod Podgorice 17 poena Pavla Đurišića, 16 je dodao Bejehrst a 10 Kljajević.

Košarkaši Primorja u narednom kolu u srijedu gostuju ekipi Danilovgrada.