PORAZ IGALA U DERBIJU

Po teškom i raskvašenom terenu, u derbi susretu za poziciju broj četiri na tabeli, fudbaleri Igala poraženi su danas na Solilima od Mladosti iz Lješkopolja rezultatom 2:0.

Susret je riješen u finišu takmice, kada su gosti postigli dva gola i na kraju jesenjeg dela prvenstva zamenili Igalo na poziciji četiri.

Presudni trenutak dogodio se kada je sudija Nikola Cvijović dosudio nepostojeći prekršaj na ivici kaznenog prostora, nakon kojeg je iz slobodnog udarca kapiten gostiju Željko Krstović savladao mladog golmana Kulinovića, koji je u 25. minutu u dva navrata ispred Siniše Stanisavića, inače bivšeg igrača Igala, sačuvao mrežu.

U 88. minutu, u očajnom pokušaju igrača Igala da sačuvaju barem bod, Nemanja Petrović je pogodio prečku.

U nadoknadi vremena, tek pošto je ušao u igru, Mirko Raičević postigao je gol za konačnih 2:0, čime je svoj tim ostavio u trci za eventualni baraž za viši rang.

Domaći su u 5. minutu meča, preko Milovana Ilića, imali najbolju priliku da povedu, ali odličan šut odbranio je golman Nikić.

Na kraju utakmice stvorila se i gužva, a domaći igrači i ljudi iz uprave FK Igalo su optužili sudiju Cvijovića da je odlukama doprinio porazu.