Polovičan učinak na „Trofeju Beograda“

Utakmicom Crna Gora – SAD na Banjici verčeras omladinska vaterpolo reprezentacija Crne Gore (U20) završava generalnu probu pred nastup na Svjetskom prvenstvu u Rumuniji. Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore imala je odličan start na turniru “Trofej Beograda” . U subotu selekcija koju vodi Petar Radanović pobjedila je  Australiju 11:3. Najefikasniji u crnogorskoj reprezentaciji bio je Jovan Vujović sa četiri gola. Marko Mršić je dva puta pogodio  mrežu, a Danilo Stupar, Strahinja Gojković, Lazar Vukićević, Matija Sladović i Srđan Janović po jednom.

Drugog dana turnira u duplom programu Jovan Vujović i saigrači pobjedili su  reprezentaciju Hrvatske 9:7. Dvostruki strijelci za crnogorsku selekciju bili su Jovan Vujović, Lazar Vukićević i David Stevović, dok su se po jednom u strijelce upisali Marko Mršić, Danilo Stupar i Neđo Baštrica.

U trećem kolu turnira na Banjici reprezentacija Crne Gore izgubila je sinoć od Mađarske 12:11. Protiv zvaničnih svjetskih prvaka presudna je bila druga četvrtina, koju je ekipa Petra Radanovića izgubila 6:0. I pored toga, Crna Gora je mogla da dođe do preokreta, koji na kraju nije kompletiran. Po dva gola su postigli Jovan Vujović, Danilo Stupar, Strahinja Gojković i Matija Sladović, a po jedan Tim Perov, David Stevović i Lazar Vukićević.

Danas u popodnevnom terminu, reprezentacija Crne Gore je poražena od domaćina selekcije Srbije 12:6. Poslije odličnog početka u prvoj dionici, u nastavku je došlo do pada igre i uslijedio je poraz. Strijelci za Crnu Goru su: David Stevović 2, po gol Jovan Vujović, Danilo Stupar, Neđo Baštrica i Srđan Janović.

Poslije utakmice sa SAD, do srijede veče, reprezentativci Crne Gore će završne treninge pred mundijal imati u Šapcu, a zatim putuju za Rumuniju na Svjetsko prvenstvo, koje će od 10. do 17. juna biti odigrano u Bukureštu i Otopeniju.

Reprezentacija Crne Gore se nalazi u grupi sa Italijom, Španijom i Hrvatskom.