Pobjeda vaterpolista Crne Gore, naredni protivnik Španija

Vaterpolisti Crne Gore su u meču punom preokreta i oscilacija uspjeli da savladaju Japan 10:9 (3:1, 2:5, 3:2, 2:1) i ostvare plasman u četvrtfinale svjetskog prvenstva u Budimpešti.

Kako je kazao selektor Vladimir Gojković meč je odlično otvoren.

-Poveli smo sa 4:1, ali smo Japancima dozvolili da serijom od 4:0 preokrenu rezultat. Druga četvrtina je bila opomena koja je stigla u pravo vrijeme, rekao je Gojković.

Do kraja meča vodila se ravnopravna borba, da bi u samoj završnici naši reprezentativci poveli 10:8, što se ispostavilo kao nedostižna prednost. Na golu naše reprezentacije bio je fenomenalni Dejan Lazović koji je zaustavio 20 šuteva Japanaca.

-Otvorili smo utakmicu kao što smo željeli, ali izgubili smo kontrolu u drugoj četvrtini i još smo i dobro prošli. Promašili smo veliki broj zicera. Ipak, na kraju mogu biti zadovoljan, jer veliki broj igrača je igrao prvi put protiv Japana. Kako je utakmica odmicala, sve bolje smo razumjeli njihov stil igre. Nije bilo više tih opasnosti kao u početku. Najvažnije je da smo prošli među osam najboljih, zaključio je Gojković.

Miroslav Perković je bio najefikasniji u našem timu sa tri gola, po dva su postigli Bogdan Đurđić i Dušan Matković, a po jedan Vasilije Radović, Marko Petković i Konstantin Averka.

Crna Gora: Lazović (20 odbrana), Mršić, Vučurović, Averka 1, Čučković, Popadić, Radović 1, Đurđić 2, Perković 3, Banićević, Matković 2, Petković 1, Tešanović.

Japan: Tanamura, Adači 1, Vatanabe, Ogihara, Maita, Suzuki 1, Date 1, Takata 2, Arai 1, Inaba 1, Okava 1, Araki 1, Fukušima (10 odbrana).

Crnu Goru sada čeka meč četvrtfinala sa Španijom.