PEHAR SUPERKUPA EVROPE U IVOVIĆEVIM RUKAMA

Vaterpolisti „Pro Reka“ sinoć su sedmi put u klupskoj istoriji osvojili Superkup Evrope, pošto su u Mađarskoj lako pobjedili prošlosezonskog osvajača Kupa Evrope, ekipu „Solnoka“, sa ubjedljivih 15:4.

Ekipa Živka Gocića je igrala na svom bazenu, ali, umorna od subotnjeg meča sa „OSC“-om, nije mogla da parira evropskom šampionu duže od 10 minuta. Gosti iz Italije su poslije prve četvrtine vodili 3:1, zatim su do kraja poluvremena uvećali prednost do već tada ubjedljivih 8:3, a u nastavku je razlika konstantno rasla, do konačnih 15:4.
Poslije tri minuta „Pro Reko“ je poveo golovima sa igračem više, preko Aleksandra Ivovića i Gerga Zalankija. Smanjio je Ivan Zović, da bi „Pro Reko“ nastavio da trese mrežu domaćih preko Bendžamina Haloka, i u drugoj četvrtini Petra Filjolija. Sredinom te dionice razlika je počela ozbiljnije da raste, pa je „Pro Reko“ u poslednjem minutu prvog poluvremena poveo 8:2 i tada se nazirala pobjeda gostiju, koji su u nastavku uvećavali prednost i rutinski došli do trofeja.

Frančesko Di Fulvio se istakao kod osvajača trofeja sa tri gola, dok su Aleksandar Ivović, Petro Filjoli, Đakomo Kanela i bivši igrač „Solnoka“ Gergo Zalanki postigli po dva, a Janger, Bertloni, Prešuti i Halok po jedan gol. Strijelci za „Solnok“: Anđal, Janšik, Milaković i Zović po 1 pogodak.

Italijanskom timu, koji ove sezone kao kapiten predvodi Aleksandar Ivović, ovo je sedmi trofej Superkupa Evrope, a prvi put su slavili 2003. godine, kada su bili bolji od „Breše“ koja se tada zvala „Leonesa“. Potom je „Pro Reko“ trofej osvajao i 2007, 2008, 2010, 2012. i 2015. godine. Sa druge strane, „Solnok“ takođe u svojim vitrinama ima ovaj trofej, osvojen 2017. godine kada je kapicu ovog kluba nosio Andrija Prlainović.