Odbojkašice „Herceg Novog“ na korak do Prve lige

Odbojkašice Herceg Novog pobijedile su u Kolašinu domaći „Gorštak“ u prvoj utakmici finala Druge lige 3:0 (25:16, 25:11, 25:16). Interesantno je da su sve utakmice u dosadašnjem dijelu dobijene sa maksimalnim rezultatom, bez izgubljenog seta. Prvi meč u Kolašinu, kao i cijela sezona protekao je u znaku hercegnovskog tima.

U subotu, kada će i zvanično „Herceg Novi“ biti promovisan u novog prvoligaša, publika će imati priliku da pozdravi trenera Sanju Jovović, prijatelje sponzore, koji su okupili ekipu za respekt, kao i djevojke: Ninu Petrović, Jelenu Kapor, Polinu Liutikovu, Merve Korkmaz, Anu Gavrnović, Bojanu Milićević, Marinu Jovanović, Ivanu Dragović, Piper Matsumoto, Leforge Lisete, Anastasiju Bekhterova, Ivu Konjević, Anđelu Nikolić, Nikolinu Mališić, Aleksandru i Elenu Senić.

Prema riječima trenera Sanje Jovović ključ uspjeha je u kvalitetu.

-Presrećna sam, jer smo postigli maksimum. Ni jedan set nije izgubljen i ovaj uspjeh pokazuje da smo bili vrijedni i da smo se pripremili kako treba. Igračice su se saživile sa trenerima i naša saradnja se odvija jako dobro. Uostalom, to se vidi i po rezultatima – istakla je Jovović poslije pobjede u Kolašinu.

Revanš je u subotu u 17:00 časova u Sportskom centu Igalo.