Odbojka: „Luka Bar“ zaustavila „Albatros“

Odbojkašice „Albatrosa“ iz Herceg Novog,  koje su ove sezone prvi put igrale u plej ofu prvenstva Crne Gore,  i pored velike želje i borbe na terenu, nisu uspjele da se plasiraju u finale. Zaustavio ih je šampion „Luka Bar“ koji je sinoćnjom pobjedom u Sportskom centru u Igalu ovjerio finale i u subotu će u gradskom derbiju sa „Galebom“ iz Bara početi odbranu trona.

„Luka Bar“ je dominatno stigla do pobjede u revanš susretu polufinala pobjedivši  domaći „Albatros“ rezultatom 3:0 ( 25:22. 25:17, 25:18).

Poslije početne incijative domaćih u prvom setu, vođstva 12:6, izjenačenja na 14:14 i 17 :17 i novog vođstva 22:19, uslijedila je serija Baranki i bio je to poraz u prvom setu.

U drugom setu igračice Branke Obradović bile su u deficitu praktično od samog starta. Gošće su kontrolisale rezultat  i polazilo im je za rukom sve, čitale su napade rivalki i imale spreman odgovor, a neodbranjive smečeve i poene upućivale su u protivničku polovinu teren. Brzo je „Luka Bar povela 2:0 u setovima, dok Natalija Obradović i njene saigračice nisu pronalazile prepoznatljivu igru, a danak igri uzelo je i to što su neke igračice „Albatrosa“ igrale povrijeđene.

Poslednji set bio je sličan onim prethodnim i domaće igračice  su čestitale protivniku i drugu pobjedu u polufinalnoj seriji uz želju da odbrane titulu u nastavku doigravanja.

Najbolja  na terenu je bila kapiten gostiju Dušanka Petrović sa 10  i Mia Martinović sa 8  poena.  Poene za  domaće su postigli: Natalija Obradović  i Anđela Kukobat po  9, Milana Samardžić Pecelj 6, Aleksandra Šćekić 4, Taša Trajković 3, Nikolina Lisičić 2, Jelena Bijelović i Ilinka Samardžić Pecelj po 1 poen.  Ekipa „Luke Bar imala je 26 grešaka.

Vladimir Milačić trener „Luke Bar“ bio je veoma zadovoljan i smireno prokomentarisao:

– Mislim da smo zasluženo u finalu. Nadali smo se ovome, ali nije lako bilo ostvariti. Ono što smo željeli to smo ispunili. „Albatros“ ima par izvrsnih pojedinaca. To su dokazali u duelima sa nama posebno u prvom susretu u Baru.

Branka Obradović, strateg „Albatrosa“, čestitala je rivalu zasluženi drugi trijumf u  polufinalu.

– Bila je ogromna želja i motiv. Rival je dobio sasvim zasluženo. Mi smo u odnosu na ranije sezone napravili korak više, plasirali i smo se u plej of. Igrali smo koliko smo mogli i čestitam i mojoj ekipi. Ubrzo treba da odlučimo šta i kako dalje i sa kojim snagama u novom prvenstvu.